Nové referenční stavby Zpět na všechny novinky

Proměna brownfieldu v prostor plný života. To je NUPPU.

Proměna brownfieldu v prostor plný života. To je NUPPU.

NUPPU je projekt přeměny bývalého průmyslového areálu na moderní čtvrť plnou zeleně. Jednotlivé bytové domy nesou názvy květin a celé území o rozloze 6 hektarů rozkvétá do krásy. Proto ji finsko-slovenský developer YIT pojmenoval NUPPU, což ve finštině znamená poupě.

NUPPU klade důraz na komunitní život a budování přátelství. Proto je v každém bytovém domě klubovna, coworkingový prostor a sousedská setkání.

Dvor v NUPPU

Součástí nové čtvrti je i kvalitní mateřská školka, která usnadní každodenní život mnoha rodinám. Ekologická osobní doprava je součástí udržitelného rozvoje velkých měst. Kromě zastávky veřejné dopravy jsou zde také dobíjecí stanice pro elektromobily.

Díky sdílení automobilů je čtvrť atraktivnější i pro mladé lidi. Pomocí jednoduché aplikace si mohou obyvatelé kdykoli a bez starostí pronajmout auto. Samozřejmostí je pravidelný servis a kontrola stavu vozu. Balíkový box pro doručování zásilek šetří čas.

Bytový dom Magnolia v Nuppu s oknami Slovaktual

Jednotlivé části dvora lze rozvíjet samostatně, přesně podle přání obyvatel.

  • Aktivní zóna motivuje obyvatele k pohybu jako kdysi. Najdete zde workoutovou zónu, dětská hřiště, fotbalové branky a stolní tenis.
  • Relaxační zóna je určena těm, kteří vyhledávají klid a rádi si užívají slunečních paprsků.
  • Společenská zóna se nachází uprostřed. Rodiče tak mohou sledovat své děti na hřišti a zároveň se věnovat dalším aktivitám.

Zajímavostí tohoto projektu je jeho rychlá výstavba s využitím moderních prefabrikovaných dílů. Ty urychlují proces výstavby a zvyšují kvalitu a přesnost konstrukce.

Slovaktual vyrobil plastová okna OPTIM s vnějším laminováním a hliníkové vchodové dveře pro bytové domy MAGNOLIA, HORTENSIA, JUNIPERUS, THUJA, ORKIDEA a ASTERI.

Hliníkové vchodové dvere Slovaktual v NUPPU

Okná Slovaktual v bytvom komplexe NUPPU v Bratislave

Zveřejněno: 7.12.2023

Další novinky