Media kit

Společnost Slovaktual přináší nové vnímání kvality plastových oken a hliníkových dveří. Disponujeme širokou distribuční sítí, která usnadňuje konečnému spotřebiteli efektivní dostupnost k celému sortimentu Slovaktual.

Kontakt pro média: marketing@slovaktual.sk

Vznik a vývoj společnosti

Společnost SLOVAKTUAL byla založena v roce 1990 jako montážní firma. V prvních letech svojí existence firma SLOVAKTUAL realizovala montáž plastových oken pro některé zahraniční firmy, např. INTERNORM. Na počátku roku 1993 společnost zakoupila výrobní linku od rakouské firmy ACTUAL a zahájila vlastní výrobu. Firma SLOVAKTUAL začala postupně pracovat na dvojsměnný provoz a v sezónních měsících (srpen-listopad) byla zavedena třetí směna. V roce 1998 zakoupila v souladu s evropskými trendy nejmodernější linku „SINGLE LINE“ na výrobu plastových oken od německé firmy ELUMATEC. Díky nové lince mohlo dojít k rozdělení výroby – v zrekonstruované výrobní hale v Pravenci je soustředěna výroba barevných a atypických oken a v nové hale v Pravenci byla zahájena výroba standardních bílých oken. Výroba hliníkových profilů zůstala v Nitrianském Pravně.
Na základě vlastních dlouholetých zkušeností firma SLOVAKTUAL přestala vyrábět plastové dveře a přešla na výrobu hliníkových dveří. Pro výrobu dveří firma zakoupila nové strojní zařízení od firem ALUMA a ELUMATEC. V roce 2005 – k patnáctému výročí působení společnosti na trhu byla dostavěna další výrobní hala s nejmodernější technologií řízenou počítačem bez potřeby papírové dokumentace. Společnost soustředila veškerou výrobu do Pravence. V září 2006 byla slavnostně otevřena další nová výrobní hala a nový sklad hotových výrobků s logistickým centrem pro distribuci. V roce 2007 byla otevřena nová hala D, kde je umístěna výroba atypických oken a hliníkových dveří, a dokončena nadstavba administrativní budovy. V lednu 2008 převzala Slovaktual švýcarská společnost AFG Arbonia-Forster-Holding AG.