Nové referenční stavby Zpět na všechny novinky

Karloveské Rameno

Karloveské Rameno

Karloveská zátoka poskytuje nevšední bratislavské bydlení. Komfort městského života, avšak s výjimečnými výhledy na břehy Dunaje a zeleň v chráněné krajinné oblasti. Karloveské Rameno sestává z pětipatrové budovy s 35 apartmánovými byty a ze šesti apartmánů v bezprostřední blízkosti řeky. Všechny apartmány mají jihozápadní orientaci.

karloveské rameno

Čím přispěl Slovaktual?

V projektu byly stanoveny zvýšené požadavky na akustické parametry konstrukcí, které Slovaktual splnil a na tento zajímavý projekt dodal:

  • hliníková okna heroal W72
  • hliníkové dveře heroal D72
  • fasádní systém heroal C50
  • protipožární konstrukce Ponzio NT 78EI s odolností třídy EI4
  • doplňkové konstrukce jako zábradlí z tahokovu a skla,
  • systémy zajišťující automatické přivětrávání požárních úseků chráněné únikové cesty

karloveské rameno

Vynikající hodnoty tepelné izolace použitých oken a dveří jsou dosaženy i díky stoprocentnímu vypěnění střední komory v rámu a křídle okna po celém obvodu PUR pěnou, hlubšímu zapuštění distančních rámečků do profilu, vícekomorovému středovému těsnění a dalším patentovaným technologiím. Stavební hloubka rámu použitých hliníkových oken je 72 mm a umožňuje osadit zasklení až do šířky 54 mm. Samozřejmostí je použití trendového skrytého kování a pákových ovladačů výše osazených sklopných oken.

Karloveské Rameno

Speciální povrchová úprava HWR zvyšuje odolnost vůči povětrnostním vlivům a výrazně prodlužuje stálost použité barvy a jejího lesku. V projektu byla zvolena šedá barva oken RAL 7042.

Karloveské Rameno

 

Karloveské Rameno

 

 

Karloveské Rameno
Foto: A.M. architects

Karloveské Rameno
Foto: A.M. architects

Více o projektu najdete přímo na stránce  Karloveského Ramena. 

Zveřejněno: 19.4.2017

Další novinky