Novinky Zpět na všechny novinky

Nový okenní systém Slovaktual OPTIM se stavební hloubkou 76 mm.

Nový okenní systém Slovaktual OPTIM se stavební hloubkou 76 mm.

Nové plastové a plast-hliníkové okno Slovaktual OPTIM nabízí prakticky neomezený rozsah použití a designových možností. Splňuje náročné architektonické požadavky a u většiny projektů se díky svým vynikajícím technickým hodnotám stává optimálním řešením.

Nadstandardní izolační vlastnosti

Moderní uspořádání komor nového okenního profilu bylo navrženo a zkonstruováno pomocí nejnovějších výpočetních metod, což zaručuje vynikající tepelnou izolaci (Uw od 0,76 W/(m2K)!), optimální stabilitu profilu a vysokou nosnost těžkého izolačního trojskla.

Slovaktual OPTIM FL

Obr.: Slovaktual OPTIM FL s hliníkovým klipem a plast-hliníkovým křídlem

Stavební hloubka rámu je přitom jen 76 mm, takže okenní systém je využitelný nejen u novostaveb, ale i u renovací. Křídlo lze zároveň zasklít izolačním trojsklem až do tloušťky 48 mm, takže výběr optimálního skla pro konkrétní projekt je téměř neomezený.

Vysoká těsnost vůči větru a dešti, ale také proti hluku z vnějšího prostředí, je zajištěna systémem tří obvodových těsnění, které jsou v rozích svařeny. K vyšší těsnosti přispívá i osvědčená technologie vlepování skla, což dodává oknu větší tuhost a stabilitu.

Za každého počasí si tak doma zachováte tepelnou pohodu a příjemnou domácí atmosféru.

Esteticky přitažlivé

Okenní systém Slovaktual OPTIM nabízí nejvíce kombinací rámů a křídel. U plastových oken používá Slovaktual známé označení HL (hranaté křídlo), CL (rovné křídlo) nebo OL (oblé křídlo). Speciálně v případě okna OPTIM přibylo nové označení FL a popisuje plastové okno s hliníkovým klipem a jedinečným plast-hliníkovým křídlem. Pro hliníkový klip je možné zvolit nástřik v libovolné RAL barvě, v hladké nebo strukturované povrchové úpravě.

Designový svar V-Perfect

Dalším zajímavým prvkem, kterým se od ostatních oken laminovaná okna OPTIM odlišují, je „neviditelný“ svar v rozích okna. Díky technologii V-Perfect se podařilo dosáhnout esteticky perfektních laminovaných oken.

OPTIM V-perfect standard zvar
Obr. Designový svar V-Perfect Obr. Standardní svar              

 

Průřez profilového okenního systému OPTIM a vzorníky laminací a RAL barev si můžete osobně prohlédnout v některé z našich vzorkových prodejen.

OPTIM CL s lamináciou

Obr. Slovaktual OPTIM CL s laminací Irish Oak

Zvýšená bezpečnost

Okna Slovaktual OPTIM jsou již ve standardu vybaveny kováním se zvýšenou bezpečností. Využitím dalších prvků lze třídu bezpečnosti zvýšit až na RC 2.

Optimální zabudování

Speciální rozšiřovací a spojovací profily umožňují vždy optimální osazení oken do stavebních otvorů – v případě novostavby i při renovaci.

 

OPTIM zaujme i atraktivní cenou

Na jedné straně dosahuje okno Slovaktual OPTIM tak vysoké hodnoty tepelné izolace, že se těsně přibližuje k parametrům našeho nejlepšího okna Slovaktual PASIV – určeno pro energeticky hospodárné novostavby s téměř nulovou potřebou energie. Cenová úroveň okna OPTIM má ale podstatně blíže k cenové úrovni oken Slovaktual STANDARD. To staví okno Slovaktual OPTIM na pozici bestselleru už od chvíle jeho zavedení na trh.

Další technické parametry najdete přímo na produktové stránce okna Slovaktual OPTIM.

 

Zveřejněno: 29.4.2019

Další novinky