Nové referenční stavby Zpět na všechny novinky

Minimalistický a úsporný dům ve Vsetíně

Minimalistický a úsporný dům ve Vsetíně

V tomto domě nenajdete žádnou klimatizaci, největší okna jsou orientována na jihozápad, a přece je během horkého léta uvnitř příjemných 23 °C.

Pergola Espacio od Climaxu

Majitelé přistupovali ke každé fázi projektu velmi rozumně. Od výběru pozemku a návrh půdorysu, přes výběr důmyslných technických řešení, až po práci se světlem. Od začátku měli jasnou představu o stavebních a konstrukčních řešeních a také o tom, co od svého nového domu očekávají.

Interiér s plastovými oknami Slovaktual a látkovými roletami Varieta Zebra

Výsledkem je vzdušný a prosvětlený moderní dům s důrazem na jednoduché linie, kvalitní materiály a důmyslné technické řešení.

Vše, co bylo možné skrýt, je skutečně skryté. Vytápění je skryté v podlaze, venkovní žaluzie v podomítkových schránkách a okapy jsou zapuštěny do zdiva.

Okna a dveře od Slovaktualu

Slovaktual dle požadavků vyrobil hliníkové vchodové dveře a dvoje hliníkové zdvižně-posuvné dveře. Okna v kuchyni a francouzská okna v pokojích jsou plastová, z vnitřní strany bílé, zvenčí potažená laminací v antracitové barvě.

Hliníkové zdvižno-posuvné dvere Slovaktual

Vstupní hliníkové dveře

Hliníkové vchodové dvere Slovaktual D72

Venkovní žaluzie a vnitřní látkové rolety regulují světlo a teplo

V kuchyni si na oknech všimněte elegantního stínění. Je tvořeno dvouvrstvou látkou, na níž se střídají tmavé a průsvitné pruhy. Vzájemným překrytím tmavých pruhů je možné vpustit dovnitř více světla nebo naopak zcela zastínit.

Interiér s hliníkovými HST a plastovými oknami Slovaktual a látkovými roletami Varieta Zebra

Pohľad z interiéru na hliníkové posuvné dvere Slovaktual

Silnou stránkou vnějších „zetkových“ žaluzií je maximální stínění a redukovaný nábal ve vytaženém stavu. Lamely jsou široké 90 mm, jsou velmi stabilní a na spodní hraně jsou vybaveny gumovým těsněním. Je možné je naklápět, takže majitelé domu mohou nejen regulovat množství světla i tepla v místnosti, ale také větrat při otevřených a zastíněných oknech.

Zdvižno-posuvné dvere HST 77 Slovaktual

Přes hliníkové zdvižně-posuvné dveře přecházíme bezbariérově na jihozápadní terasu. Ta je před sluncem i před deštěm chráněna moderní pergolou Espacio s hliníkovými lamelami s rozsahem naklopení 0° až 140°. Majitelé rozšířili pergolu o svislé boční stěny, a tak terasu mohou využít celoročně a za každého počasí.

Pergola Espacio s bočnými clonami a okná a HST SLovaktual

 

Vonkajšie žalúzie na zdvižno-posuvných dverách HST 77 Slovaktual

Tato fotografie vznikla ještě před instalací pergoly:

bezbariérové posuvné dvere

Seznam produktů

Realizace: Smluvní prodejce Slovaktual – HAMBOS s.r.o., Vsetín

Foto: Climax / Vlastimil Marek a Slovaktual

Zveřejněno: 19.8.2019

Další novinky