Novinky Zpět na všechny novinky

Vědecky podložené cíle (SBTi) skupiny DOVISTA do roku 2030 byly schváleny!

Vědecky podložené cíle (SBTi) skupiny DOVISTA do roku 2030 byly schváleny!

Znamená to, že i SLOVAKTUAL – jako součást skupiny DOVISTA – bude usilovat o snížení naší uhlíkové stopy v souladu s cíli Pařížské dohody – omezit globální oteplování na 1,5 °C v porovnání s předindustriální úrovní.

„Jako největší výrobce fasádních oken a vnějších dveří v Evropě máme dobrou pozici pro dosažení vysokého vlivu snížením emisí CO2 v rámci našich interních procesů a spolu s partnery v hodnotovém řetězci.“ – říká Frank Radich, výkonný technický ředitel skupiny, zodpovědný za udržitelnost v rámci celé skupiny DOVISTA.

Naše nově schválené cíle jsou zaměřeny na snížení našich interních emisí oxidu uhličitého (rozsah 1 a 2), jakož i na snížení emisí oxidu uhličitého v rámci našeho hodnotového řetězce (rozsah 3).

Vědecky podložené cíle skupiny DOVISTA 2030:

  • DOVISTA A/S se zavazuje snížit absolutní emise skleníkových plynů (rozsah 1 a 2) až o 42 % do roku 2030 ve srovnání s bazickým rokem 2021.*
  • Společnost DOVISTA A/S se zavazuje, že do roku 2030 sníží absolutní emise skleníkových plynů z rozsahu 3 o 25 % ve srovnání s výchozím rokem 2021. Do rozsahu 3 spadají emise, které vznikají v dodavatelské a odběratelské fázi hodnotového řetězce společnosti – to znamená nakupované zboží a služby, doprava a distribuce v rámci dodavatelského řetězce a následná doprava a distribuce v rámci odběratelského řetězce.

* Cíle zahrnují biogenní emise a příjem z bioenergetických surovin.

Více informací o našich ověřených cílech založených na vědeckých poznatcích a o naší cestě k dekarbonizaci ve společnosti DOVISTA naleznete v naší Zprávě o udržitelném rozvoji.

Některá fakta o iniciativách vědecky podložených cílů (SBTi)

  • SBTi byla zahájena v roce 2015.
  • Podporuje společnosti v jejich úsilí o snižování emisí skleníkových plynů v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky o klimatu tím, že společnostem poskytuje metody a pokyny pro stanovení cílů.
  • SBTi je partnerstvím mezi CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute a WWF.

Zveřejněno: 26.6.2023

Další novinky