Novinky Zpět na všechny novinky

Slovaktual pomáhá lidem z Ukrajiny

Slovaktual pomáhá lidem z Ukrajiny

Od prvních dnů invaze jsme ve Slovaktuale hluboce znepokojeni a rozrušení situací na Ukrajině. To, co se děje, je děsivé a nesprávné. Města jsou napadena a mnohá částečně nebo zcela zničena, lidské osudy a životy jsou ohroženy, rodiny se rozdělují a mnozí jsou nuceni opustit svou rodnou zemi, zejména ženy a nevinné děti.

Ve Slovaktuale v Pravenci pracuje 716 lidí a 30 z nich je právě ukrajinské národnosti. Kromě toho, že mnozí naši zaměstnanci se od vypuknutí konfliktu snaží pomoci přímo, ať už finančně, ubytováním nebo materiálně, rozhodli jsme se zorganizovat i zaměstnaneckou finanční sbírku pro organizace Magna a Člověk v ohrožení.

Do 4. března se nám podařilo mezi zaměstnanci v Pravenci vysbírat 1847 Eur pro organizace Člověk v ohrožení a Magna. Společnost SLOVAKTUAL k této vysbírané částce doložila finanční dar tak, abychom společně mohli předat oběma organizacím až 5000 Eur.

Navíc, v těchto dnech jsme se rozhodli, že část ze 2% daně, konkrétně dalších 5000 Eur, poukážeme opět organizaci Člověk v ohrožení, n.o.

A to pořád není všechno, pomáhají i naši prodejci. Ti k 4. březnu přispěli částkou 2410 Eur, a víme, že mnozí různou formou pomáhají i nadále.

Doufáme, že tento konflikt a lidské utrpení již brzy skončí. Vidíme obrovskou vlnu solidarity a zároveň prosíme, buďme jako lidé k sobě navzájem lepší každý den. Nezapomínejte prosím ani na nikoho ve vašem okolí, kdo potřebuje vaši pomoc. Slovaktual nadále podporuje občanské sdružení Svetielko nádeje a další prospěšné projekty.

Zveřejněno: 7.3.2022

Další novinky