Novinky Zpět na všechny novinky

Konference „Okno, dveře a fasády“ je úspěšně za námi.

Konference „Okno, dveře a fasády“ je úspěšně za námi.

Činnost sdružení SLOVENERGOokno je velmi pestrá a prospěšná. Všechny jeho členy spojuje zájem o kvalitu a korektní podnikání na Slovensku. V tomto roce sdružení slaví 10 let od svého založení. A to je čas nejen ohlédnout se zpět, ale hlavně ještě více zintenzivnit své aktivity.

I proto se sdružení rozhodlo zorganizovat první ročník dvojdenní konference OKNO, DVEŘE a FASÁDY 2018 v hotelu Tenis ve Zvolenu, ve dnech 24. – 25. října.

 

Zasedání odborných komisí

Během prvního dne dalo Slovenergookno dohromady odborníky a technology z firem a Stavební fakulty STU. Ti vytvořili celkem 8 odborných komisí a seznámili se s jejich věcným programem.

odborné komisie

Každá komise je zaměřena na užší problematiku, jako například „izolační skla“ nebo „stínící technika“. Samozřejmostí jsou komise na okna, a to podle materiálu, ze kterého jsou vyráběny, tzn. dřevo, plast, hliník. Samostatná komise vznikla také pro oblast kvalitní montáže oken a dveří.

rozhovor členov odborných komisií

Rozhovory neutichaly ani během coffee breaků: zkušení odborníci z firem, jako VELUX, MINTAL, REHAU, aluplast, RAKYSTAV, HOBLINA, INGSTEEL, INOUTIC, SAINT GOBAIN a SLOVAKTUAL a také vědečtí pracovníci Stavební fakulty.

Slavnostní zahájení konference

Během uvolněné atmosféry společenského večera si více než 60 hostů mohlo po příchodu oživit vzpomínky díky volně běžící prezentaci. Tajemník sdružení, Ing. Pavol Panáček, v ní přiblížil desetiletou historii sdružení, jakož i období jeho předchůdců: ENERGOokno a SLOVOKNO, až od roku 2001.

Předseda sdružení Daniel Holler v úvodním proslovu zdůraznil hlavní milníky a spolu s místopředsedou, Ľubomírem Majzlanem, slavnostně zahájili konferenci. Předali také děkovné dopisy členům za jejich dlouholetou odbornou práci.

ďakovné listy členom združenia

 

Křest publikace „Prevence rizika vzniku plísní v okolí připojovací spáry okna“

Činnost sdružení je velmi obsáhlá. Řeší technické normy, vzdělává, školí, radí, navrhuje… A to nejen ve vztahu k výrobcům, ale také směrem k odborné veřejnosti a samozřejmě spotřebitelům. A jelikož sdružení před pár dny vydalo novou publikaci, rozhodli se ji pokřtít právě během tohoto večera.

krst publikácie

Autory jsou prof. Ing. Ivan Chmúrny PhD., prof. Ing. Anton Puškár PhD. a Ing. Pavol Panáček PhD. a sušeným ovocím ji pokřtil Ing. Peter Kuruc.

Publikace dokumentuje různé situace, které mohou vzniknout při výměně oken ve stávající výstavbě v okolí připojovací spáry, a zabývá se zhotovením připojovací spáry při nové výstavbě. Mimo jiné popisuje situace, u nichž je vyloučeno riziko vzniku plísní, a situace, u nichž takové riziko může vzniknout.

Zbytek velmi vydařeného večera pokračoval v příjemné atmosféře při klidné jazzové hudbě.

večer Slovenergookno

Konference „Okno, dveře a fasády“ je úspěšně za námi.

večer Slovenergookno

slovenergookno - večer

Konference OKNO, DVEŘE a FASÁDY za účasti 125 posluchačů

Je čtvrtek, 9:00. Sál je plný a první blok přednášek začíná.

program konferencie

Odborným garantem je prof. Ing. Boris Bielek, PhD. vedoucí Katedry pozemných stavieb SvF STU v Bratislavě a čestný člen sdružení SLOVENERGOokno. Zároveň si pro posluchače připravil zajímavou prezentaci na téma Výzkumně-vývojová spolupráce SvF STU s realizační praxí v oblasti fasádní techniky budov. 

prednáška Bielek

prednáška SIGA

prednáška

Program všech prezentací a seznam přednášejících najdete zde. 
Všechny přednášky budou členům sdružení zpřístupněny na stránce slovenergookno.sk.

SLOVAKTUAL podpořil tuto konferenci jako hlavní partner, a zároveň jsme pomohli s organizací této akce.

Zveřejněno: 27.10.2018

Další novinky